Henkilöt

Emilia Dahl

Emilia Dahl

Koirien yhteyshenkilö
emilia.dahl@kulkurit.fi

Moikka, olen Emilia, 35v ja asun Turun seudulla yhdessä puolisoni sekä kahden rescuekoirani Reson ja Nallin kanssa. Reso on kotiutunut meille Kulkureiden kautta kesäkuussa 2022 ja Nalli Viipurin koirien kautta marraskuussa 2023. Päivätyökseni...

lue lisää
Sonja Pohjola

Sonja Pohjola

Koirien yhteyshenkilö
sonja.pohjola@kulkurit.fi

Hei! Olen Sonja Pohjola ja toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä. Olen koulutukseltani lähihoitaja sekä eläinten ammattitutkinnon suorittanut eläintenhoitaja (+eläinten kouluttamiseen liittyviä opintoja minulla on myös taustalla), joka...

lue lisää
Olga Sirkiä

Olga Sirkiä

Tapahtumatiimin jäsen
olga.sirkia@kulkurit.fi

Moikka! Mä oon Olga, yhteiskuntatutkimuksen opiskelija Tampereelta. Tehtäväni Kulkureissa sijoittuu tapahtumatiimiin ja tämän ohella toimin tapahtumamarkkinoinnin apurina Annille, meidän markkinointimateriaalien tuottajalle. Eläimet ovat pienestä...

lue lisää
Nea Lahti

Nea Lahti

Tapahtumatiimin jäsen
nea.lahti@kulkurit.fi

Moikka, Olen Nea ja aloitin Kulkureiden tapahtumatiimissä keväällä 2024. Perheessämme asuu minun ja mieheni lisäksi koiramme Simba, joka tuli meille Suomessa syntyneestä vahinkopentueesta vuonna 2021. Eläimet ja niiden oikeudet ovat olleet minulle...

lue lisää
Sarianne Takkinen

Sarianne Takkinen

Koirien yhteyshenkilö
sarianne.takkinen@kulkurit.fi

Hei! Olen Sarianne Pohjois-Savosta ja toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä. Tehtävänäni on auttaa koiraa ja perhettä löytämään toisensa sekä tukea perhettä adoptio prosessissa ja koiran kotiutumisessa. Olen seurannut Kulkureiden toimintaa jo...

lue lisää
Olga Karttunen

Olga Karttunen

Koirien yhteyshenkilö
olga.karttunen@kulkurit.fi

Sähköposti: olga.karttunen@kulkurit.fi Hei, olen Olga ja aloitin loppuvuodesta 2019 Kulkureissa vapaaehtoistyöntekijänä koirien yhteyshenkilönä. Sittemmin olen lisäksi siirtynyt mukaan myös infomeilissä toimimiseen ja rekisterien sekä tilastojen...

lue lisää
Salla Honkapää

Salla Honkapää

Toiminnanjohtaja
salla.honkapaa@kulkurit.fi
040-7556081 (Adoptioasioissa ensiyhteydenotto sähköpostilla)

  Sähköposti: salla.honkapaa@kulkurit.fi Puhelin: 040-7556081 (Adoptioasioissa ensiyhteydenotto sähköpostilla)   Hei, olen Salla ja olen Kulkurien toiminnanjohtaja. Asun Punkalaitumella ja laumaamme kuuluu tällä hetkellä kolme koiraa,...

lue lisää
Jasmin Latja

Jasmin Latja

Sosiaalinen media
jasmin.latja@kulkurit.fi

Moikka, olen Tamperelainen hevosalan yrittäjä. Olen koko pienen ikäni toiminut hevosten parissa niin työn, harrastuksen kuin oman hevosen tiimoilta. Vuonna 2021 kuitenkin hevoset jäivät vain työkseni oman hevoseni laukatessa sateenkaari sillalle....

lue lisää
Nina Ehrström

Nina Ehrström

Hallituksen puheenjohtaja, koirien yhteyshenkilö
nina.ehrstrom@kulkurit.fi

Sähköposti: nina.ehrstrom@kulkurit.fi Hei! Olen Nina Ehrström Helsingistä ja toimin kulkureissa koiravaraajana. Työskentelen sairaanhoitajana ja päätyöni ohella aloitin hiljattain koiran koulutusohjaajan opinnot, ja niiden jälkeen on tarkoitukseni...

lue lisää
Suvi Ikonen

Suvi Ikonen

Koirien yhteyshenkilö
suvi.ikonen@kulkurit.fi

Moikka, oon Suvi Nurmijärveltä ja toimin kulkureilla tällä hetkellä sekä kotihoitajana että koirien yhteyshenkilönä. Aloitin vuonna 2021 kotihoitajana ja sitä tehdessä sekä kulkureiden äärimmäisen mainiota toimintaa seuratessa, kehittyi halu auttaa...

lue lisää
Katri Hietanoro

Katri Hietanoro

Koirien yhteyshenkilö
katri.hietanoro@kulkurit.fi

Moikka! Olen Katri ja toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä. Perheeseeni kuuluu kolmen koirakaverin lisäksi kolme lasta ja puolisoni. Kulkureiden aktiiviksi päädyin uusimman koirani adoptioprosessin innoittamana. Tilda saapui meille keväällä...

lue lisää
Linda Byman Varzeshkhah

Linda Byman Varzeshkhah

Koirien yhteyshenkilö
linda.byman.varzeshkhah@kulkurit.fi

Heippa kaikki! Olen Linda ja asun Vantaalla puolisoni, sekä kesäkuussa 2023 Suomeen saapuneen rescuekoira Donnan kanssa. Päivätyökseni toimin erityisasiantuntijana henkilöstövuokrausyrityksessä. Olen ollut kiinnostunut vapaaehtoistyöstä...

lue lisää
Anni Paso

Anni Paso

Koirien yhteyshenkilö
anni.paso@kulkurit.fi

Olen Vantaalla asusteleva toimintaterapeutti ja arjessa mukana pyörii puoliso, taapero ja meidän koira Sisu. Vapaa-ajalla touhutaan perheen kanssa paljon ulkoillen sekä itseni löytää myös monesti jalkapallokentältä. Koirat ovat olleet pienestä asti...

lue lisää
Tina Rekola

Tina Rekola

Koirien yhteyshenkilö
tina.rekola@kulkurit.fi

Olen Tina Rekola ja toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä. Kotonani asustaa corgiherra Hissu ja Kulkureiden kautta kotiutunut Enedina. Työskentelen lähihoitajana ja olen koulutukseltani myös klinikkaeläinhoitaja. Eläinten oikeudet ja...

lue lisää
Erika Katainen

Erika Katainen

Sosiaalinen media
erika.katainen@kulkurit.fi

Heippa, olen Erika Katainen ja toimin Kulkureilla sisällöntuottajana sometiimissä. Olen kotoisin Pielavedeltä, Pohjois-Savosta ja tällä hetkellä asustelemme Romaniasta adoptoidun Milo-koiran ja puolisoni kanssa Rovaniemellä — kivenheiton päässä...

lue lisää
Melanie Eskelinen

Melanie Eskelinen

Tapahtumatiimin jäsen
melanie.eskelinen@kulkurit.fi

Sähköposti: melanie.eskelinen@kulkurit.fi   Olen Melanie, Kulkurien pk-seudun tapahtumatiimin jäsen. Tapahtumat ovat yksi toimintamme tärkeä muoto, joilla keräämme varoja kodittomille koirille ja kissoille, kohtaamme ihmisiä ja kerromme...

lue lisää
Linda Nirkkonen

Linda Nirkkonen

Koirien yhteyshenkilö
linda.nirkkonen@kulkurit.fi

Sähköposti: linda.nirkkonen@kulkurit.fi   Moikka! Mun nimi on Linda ja asustelen kahden koirani sekä aviomieheni kanssa Kataloniassa, vuorilla. Elämään ja arkeen vuorilla kuuluu paljon luonnossa olemista sekä omien että muiden koirien kanssa...

lue lisää
Jessica Nenonen

Jessica Nenonen

Sosiaalinen media
jessica.nenonen@kulkurit.fi

Sähköposti: jessica.nenonen@kulkurit.fi Olen Helsingistä kotoisin oleva viestintätieteiden opiskelija ja aloitin 2022 osana Kulkureiden sosiaalisen median porukkaa. Ensimmäinen rescuekoira perheeseemme on kotiutunut jo vuonna 2007, minun ollessa...

lue lisää
Ilona Lahti-Nuuttila

Ilona Lahti-Nuuttila

Koirien yhteyshenkilö
ilona.lahti-nuuttila@kulkurit.fi

Sähköposti: ilona.lahti-nuuttila@kulkurit.fi Moikka! Olen Ilona, Kulkureissa aloitin syksyllä 2022 ja toimin koirien yhteyshenkilönä. Opiskelen kemiantekniikkaa Aalto-yliopistossa ja asun Helsingissä kumppanini sekä meidän rescue-koiran Levin...

lue lisää
Henna Peltokorpi

Henna Peltokorpi

Koirien yhteyshenkilö
henna.peltokorpi@kulkurit.fi

Sähköposti: henna.peltokorpi@kulkurit.fi   Hei, Olen Henna ja toimin yhteyshenkilönä Kulkurit ry:ssä. Olen ollut tekemisissä koirien kanssa niin Suomessa kuin myös koiratarhoilla Espanjassa. Lisäksi minulla on kokemusta kotihoitajana...

lue lisää
Vilma Turkki

Vilma Turkki

Markkinointimateriaalit
vilma.turkki@kulkurit.fi

Sähköposti: vilma.turkki@kulkurit.fi   Hei! Olen Vilma, ja aloitin Kulkurien markkinointimateriaalien tekijänä syksyllä 2022. Olen ammatiltani visuaalinen graafinen suunnittelija, ja asun kumppanini ja rescue-koiramme kanssa Amsterdamissa....

lue lisää
Anni Pihlaja

Anni Pihlaja

Markkinointimateriaalit
anni.pihlaja@kulkurit.fi

Sähköposti: anni.pihlaja@kulkurit.fi Hei, Olen Anni, kulttuurituotannon opiskelija etelä-pohjanmaalta Seinäjoelta. Tällä hetkellä toimin Kulkureiden markkinointimateriaalien tuottajana eli suunnittelen ja toteutan erilaisia...

lue lisää
Essi Tenho

Essi Tenho

Sosiaalinen media ja markkinointi
essi.tenho@kulkurit.fi

Sähköposti: essi.tenho@kulkurit.fi   Olen Essi, helsinkiläinen dog mama ja eläinalan ammattilainen. Työkseni pyöritän omaa koirien hyvinvointipalveluihin keskittyvää yritystä, jossa toimin koirahierojana ja koirien ruokintaneuvojana....

lue lisää
Loviisa Mäki-Julku

Loviisa Mäki-Julku

Sosiaalinen media ja markkinointi
loviisa.makijulku@kulkurit.fi

Sähköposti: loviisa.makijulku@kulkurit.fi   Moikka! Nimeni on Loviisa, ja olen 27-vuotias digitaalisen median maisteriopiskelija. Asun, työskentelen ja opiskelen tällä hetkellä pienen perheeni ja pian kahden romanialaisen rescuen kanssa...

lue lisää
Jaate Serlippens

Jaate Serlippens

Koirien yhteyshenkilö
jaate.serlippens@kulkurit.fi

jaate.serlippens@kulkurit.fi Olen Jaate Serlippens ja toimin kulkureilla yhteyshenkilönä. Asustelen Tampereella, nuoren rescue koiran kanssa ja työkseni toimin yrittäjänä. Itse pyrin olemaan mahdollisimman paljon tukena ja turvana koiran adoptio...

lue lisää
Kaisa Kanninen

Kaisa Kanninen

Hallituksen varapuheenjohtaja, verkkokauppa
kaisa.kanninen@kulkurit.fi

  Toimin Kulkureissa varapuheenjohtajana ja hallituksen jäsenenä. Olen toiminut eläinsuojelutyön parissa vuosia ja Kulkureiden toiminnassa olen ollut mukana jo miltei Kulkureiden alkutaipaleelta lähtien. Olen toiminut yhdistyksessä aiemmin mm....

lue lisää
Pauliina Mustonen

Pauliina Mustonen

Koirien yhteyshenkilö, kotihoitotiimi
pauliina.mustonen@kulkurit.fi

Sähköposti: pauliina.mustonen@kulkurit.fi   Moikka, olen Pauliina ja toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä. Kotonani asuu kolme ihanan erilaista koiraa ja koska enempää ei tällä hetkellä mahdu, on hienoa voida auttaa kodittomia koiria...

lue lisää
Maiju Ristola

Maiju Ristola

Lapsiperhe haastattelut
maiju.ristola@kulkurit.fi

Sähköposti: maiju.ristola@kulkurit.fi Heippa! Olen Maiju, asun Vantaalla ja kotoisin olen Espoosta. Perheeseeni kuuluu kolme kouluikäistä lasta, sekä yli vuosi sitten Romaniasta saapunut rescue tähtemme, Stara-koira. Koulutukseltani olen merkonomi...

lue lisää
Minna Shemeikka

Minna Shemeikka

Yhteyshenkilö koirien karkaamistilanteissa
minna.shemeikka@kulkurit.fi

Sähköposti: minna.shemeikka@kulkurit.fi   Moi, olen Minna Oulun kupeesta Tyrnävältä. Toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä. Olen koulutukseltani insinööri, mutta todellisuudessa arvostan pehmeitä ja vihreitä arvoja eli olen omanlaiseni...

lue lisää
Heli Hiltunen

Heli Hiltunen

Rekisterit
heli.hiltunen@kulkurit.fi

Sähköposti: heli.hiltunen@kulkurit.fi Moi! Olen Heli, vajaa kolmekymppinen Pohjois-Karjalasta Helsinkiin tiensä löytänyt kansainvälisen liiketoiminnan ammattilainen. Eläimet ja erityisesti koirat ovat olleet vahvasti mukana läpi elämän, eipä ole...

lue lisää
Ella Wallenius

Ella Wallenius

Sopimusvastaava
ella.wallenius@kulkurit.fi

Sähköposti: Moikka, olen Ella ja toimin Kulkureissa sopimustiimissä vastuullani muun muassa sopimusten sähköinen allekirjoittaminen, tallentaminen ja lähettäminen adoptioperheille. Aloitin Kulkureiden aktiivina alkuvuodesta 2022. Rescue- ja...

lue lisää
Outi Kekkonen

Outi Kekkonen

Koirien yhteyshenkilö, kotihoitotiimin vastaava
outi.kekkonen@kulkurit.fi

Sähköposti: outi.kekkonen@kulkurit.fi Olen Outi, koirien yhteyshenkilö sekä kotihoitovastaava. Olen lomalla 1.5.2024 asti Kiinnostukseni koiriin alkoi mummulan vanhaa 80-luvun koirakirjaa selaillessa ja ensimmäinen kohtaaminen rescuekoiriin...

lue lisää
Enni Rantala

Enni Rantala

Koirien yhteyshenkilö
enni.rantala@kulkurit.fi

Sähköposti: enni.rantala@kulkurit.fi Hei, olen Enni, 22-vuotias, eläinrakas luonnonlapsi Turun seudulta. Asun yhdessä kahden Romaniasta Kulkureiden kautta tulleen koirani, Erikan ja Heidin kanssa. Elämässämme on mukana myös kaksi rescuekissaa, Vili...

lue lisää
Milla Kukkonen

Milla Kukkonen

Koirien yhteyshenkilö, kotihoitotiimi
milla.kukkonen@kulkurit.fi

Moikka! Olen Milla, kahden rescuekissan ja yhden rescuekoiran päätoiminen huoltaja Pohjois-Karjalasta. Päivätyökseni olen sairaanhoitajaopiskelija ja lähihoitaja. Kulkureissa olen alunperin aloittanut koirayhteyshenkilönä vuonna 2021, mutta nykyään...

lue lisää
Elisa Laitonen

Elisa Laitonen

Hallituksen jäsen, koirien yhteyshenkilö
elisa.laitonen@kulkurit.fi

Sähköposti: elisa.laitonen@kulkurit.fi Moikka! Olen Elisa, tamperelaistunut lahtelainen ja eläimiä rakastava neulootikko. Kulkureilla toimin koirien yhteyshenkilönä. Kotoani löytyy puoliso, 3 lasta, 3 koiraa, 3 kissaa, 3 tarantulaa ja kourallinen...

lue lisää
Nancy Tahlfeldt

Nancy Tahlfeldt

Rahastonhoitaja, talousasiat
nancy.tahlfeldt@kulkurit.fi

Sähköposti: nancy.tahlfeldt@kulkurit.fi Moikka! Olen Nancy ja toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä ja hallituksen varajäsenenä. Koirat ovat aina olleet lähellä sydäntäni. Kiinnostuin koirien rescuetoiminnasta jo lapsuudessani, jolloin...

lue lisää
Laura Arala

Laura Arala

Koirien yhteyshenkilö, kotihoitotiimi
laura.arala@kulkurit.fi

Sähköposti: laura.arala@kulkurit.fi   Olen Laura, onnellisesti keski-ikäinen eläinrakas luontofiilistelijä. Asustelen Uudellamaalla puolisoni sekä kolmen rescuekoiran ja kahden rescuekissan kanssa. Koirat Hetta, Väinö ja Manu ovat kaikki...

lue lisää
Ella Kauppila

Ella Kauppila

Sosiaalinen media
ella.kauppila@kulkurit.fi

Moikka! Olen Ella ja vastaan Kulkureissa tapahtumien ja ajankohtaisten asioiden sisällöntuotosta yhdessä muun tiimin kanssa. Taustaltani olen toimittaja ja sisällöntuottaja, ja mielestäni onkin kiva, että tässä Kulkureiden pestissä pääsen...

lue lisää
Tuomo Vartia

Tuomo Vartia

IT vastaava
tuomo.vartia@kulkurit.fi

Sähköposti: tuomo.vartia@kulkurit.fi Hei! Olen Tuomo ja aloitin Kulkureissa Helmikuussa 2020. Perheeseeni kuuluu vaimoni lisäksi kaksi Kulkureiden kautta tullutta koiraa. Didi tuli noin 4kk ikäisenä syksyllä 2014 ja Diva 1-2 vuotiaana reilu 6kk...

lue lisää
Kirsi Leinonen

Kirsi Leinonen

Sosiaalinen media
kirsi.leinonen@kulkurit.fi

Sähköposti: kirsi.leinonen@kulkurit.fi Moi! Olen Kirsi ja toimin Kulkureissa tiedottajana ja markkinointisuunnittelijana. Tehtäviini kuuluu yhdistyksen ajankohtaisten asioiden ja tiedotteiden kirjoittaminen kotisivuille ja some- markkinoinnista...

lue lisää
Nina Nyfors-Vartia

Nina Nyfors-Vartia

Tapahtumatiimin jäsen
nina.nyfors-vartia@kulkurit.fi

Sähköposti: nina.nyfors-vartia@kulkurit.fi Hei! Olen Nina ja aloitin Kulkureiden tapahtumakoordinaattorina syyskuussa 2019. Minulla on kaksi Kulkureiden kautta tullutta maailman söpöintä koiraa.❤️ Didi tuli noin 4kk ikäisenä syksyllä...

lue lisää
Anne-Mari Vihtonen

Anne-Mari Vihtonen

Hallituksen jäsen, koirien yhteyshenkilö
anne-mari.vihtonen@kulkurit.fi

Sähköposti: anne-mari.vihtonen@kulkurit.fi Vietän vapaata lauantaisin ja sunnuntaisin, enkä vastaa näinä päivinä yhteydenottoihin. Muutoin noudatan vastaamisessa yhdistyksen yleistä linjaa, eli vastaan kolmen arkipäivän kuluessa. Mikäli et saa...

lue lisää
Camilla Rask

Camilla Rask

Tapahtumatiimin jäsen
camilla.rask@kulkurit.fi

Sähköposti: camilla.rask@kulkurit.fi Hei, olen Camilla ja ammatiltani sairaanhoitaja. Aloitin hiljattain Kulkureiden tapahtumatiimissä. Mahtavaa päästä mukaan järjestämään tapahtumia, joilla kerätään varoja Romanian katukoirien ja -kissojen...

lue lisää
Laura Talassalo

Laura Talassalo

Rekisterit, Turvasiru-palvelu
laura.talassalo@kulkurit.fi

Sähköposti: laura.talassalo@kulkurit.fi Moikka! Olen Laura Helsingistä ja toimin Kulkureissa lentovaraajana. Pääsin mukaan toimintaan keväällä 2019, kun olin etsinyt jonkin aikaa sopivaa vapaaehtoistyötä eläinten parista. Eläimet ovat kuuluneet...

lue lisää
Sonja Rask

Sonja Rask

Sosiaalinen media
sonja.rask@kulkurit.fi

Sähköposti: sonja.rask@kulkurit.fi Moikka! Olen Sonja, 28-vuotias media-alan monitaituri Helsingistä ja työskentelen Kulkureiden some-tiimissä. Minä sekä työparini suunnittelemme ja toteutamme sisältöjä erityisesti Kulkureiden Youtube-kanavalle....

lue lisää
Maiju Lanki

Maiju Lanki

Hallituksen jäsen, koirien yhteyshenkilö
maiju.lanki@kulkurit.fi

Sähköposti: maiju.lanki@kulkurit.fi Tervehdys! Olen Maiju, ihanasti keski-ikäistyvä maailmanparantaja Etelä-Kymenlaaksosta, ja toimin Kulkureissa koirien yhteyshenkilönä. Tehtävänäni on yhdistää koira ja juuri Se Oikea koti. Varsinaiselta...

lue lisää
Taru Partanen

Taru Partanen

Kuormalogistiikan vastuuhenkilö, jäsensihteeri, sterilointitoiminta
taru.partanen@kulkurit.fi

Sähköposti: taru.partanen@kulkurit.fi Moikka, Olen Taru, 32-vuotias vantaalainen. Perheeseeni kuuluu kaksi Kulkureilta adoptoitua koira sisarusta Team Noirin Ariana ja Zero (ent. Truman). Zero saapui Suomeen kesällä 2017 jonka jälkeen aloin...

lue lisää
Leila Isoaho

Leila Isoaho

HR työryhmä
leila.isoaho@kulkurit.fi

Sähköposti: leila.isoaho@kulkurit.fi Hei, olen Leila Isoaho ja toimin Kulkureissa kannatustuotevastaavana yhdessä Camilla Raskin kanssa. Lisäksi päivitän Kulkureiden Facebook-sivuille kotiutuneiden koirien kuulumisia sekä lahjoituskiitoksia. Asun...

lue lisää
Helmi Pulkkinen

Helmi Pulkkinen

Tapahtumatiimin jäsen
helmi.pulkkinen@kulkurit.fi

Sähköposti: helmi.pulkkinen@kulkurit.fi Heissan! Olen Helmi ja vaikutan kaksine rescueineni Tampereella. Suku on Pohjanmaalta, joten hitaaksi ei voi mainita, ennemmin aika äkkipikainen. Rescueihin törmäsin ihan uutena asiana vuonna 2007, kun etsin...

lue lisää
Janette Liespuu

Janette Liespuu

Juridinen neuvonta ja tietosuoja
janette.liespuu@kulkurit.fi

Sähköposti: janette.liespuu@kulkurit.fi Moikka, Olen Janette ja toimin Kulkureissa hallituksen jäsenenä ja sihteerinä, lainopillisena neuvonantajana, tietosuojavastaavana sekä Suomeen adoptoitavien koirien passintarkastajana. Lisäksi olen mukana...

lue lisää
Virpi Jekunen

Virpi Jekunen

Markkinointimateriaalit
virpi.jekunen@kulkurit.fi

Sähköposti: virpi.jekunen@kulkurit.fi Hei, olen Virpi ja toimin  Kulkureissa  sterilointiprojektien koordinoinnissa ja markkinointikampanjoiden suunnittelussa sekä hallituksen varajäsenenä. Asun Helsingissä ja päivätyötäni teen markkinoinnin...

lue lisää
Sarianna Syrjä

Sarianna Syrjä

Koirien yhteyshenkilö
sarianna.syrja@kulkurit.fi

Yhteystiedot email: sarianna.syrja@kulkurit.fi 0503615307 soittoajat sovitusti   Hei! Olen Sarianna ja asun tällä hetkellä Tampereella avopuolisoni sekä rescuekoiramme kanssa. Toimin Kulkureissa koiravaraajana. Koiravaraajana tehtäväni on...

lue lisää
Anu Karppinen

Anu Karppinen

Talous
anu.karppinen@kulkurit.fi

Sähköposti: kirppikselle@gmail.com Hei, olen Anu Karppinen ja toimin tällä hetkellä Kulkureissa kirpputoritoiminnan vastaavana. Minuun voi ottaa yhteyttä, jos haluaa olla avuksi kirppisten järjestämisessä lahjoittamalla myytävää tavaraa tai...

lue lisää
Nea Goman

Nea Goman

Sterilointitiimin jäsen
nea.goman@kulkurit.fi

Sähköposti: nea.goman@kulkurit.fi Hei, Olen Nea ja olen ollut mukana Kulkurien toiminnassa yhdistyksen perustamisesta lähtien. Toimin Kulkureissa tällä hetkellä hallituksen varajäsenenä ja Romanian sterilointiprojektien koordinaattorina. Lisäksi...

lue lisää